Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

666 Lucifer'in Kasesi Nefesi

Aeternus

New member
Bu yazı, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir.

Bu nefes egzersizinin seviyesi biraz ileri düzeydedir. Kasenin eril ve dişil yönlerini birleştirmek amacıyla yapılır. Bu Magnum Opus için çok önemlidir. Kişinin nefes egzersizleri ve enerji çalışmaları konusunda deneyimli olması gerekir.

1. Temel çakranızdan, Solar [666] çakranıza doğru nefes alın.

2. Tutabildiğiniz kadar uzun nefesinizi tutun ve 6. çakranıza/epifiz bezinize odaklanın. Onun üzerinde biraz baskı hissetmelisiniz.

3. Nefes verin ve rahatlayana dek bunu tekrarlayın.

Ne işe yarar: Bu nefes egzersizi sayesinde çok önemli olan 6. çakranızı/epifiz bezinizi [dişil yön] 666 Güneş çakranıza [eril yön] bağlar. Bu iki çakra arasındaki güçlü bir enerji bağı Magnum Opus’u gerçekleştirmek için kurulmalıdır.

Pegasus666 said:
Kadeh olarak da çevrilse yanlış olmaz bence çünkü burada bahsedilen kase atıyorum sıradan bir yoğurt kasesi değil Lucifer'in şarap kadehi alegorisi sanırım.

Esenlikler,

Aslında bu sözcük, bizde de aynı formda, çukur anlamında bulunan, Antik Yunanca'daki "krater" sözcüğünden geliyor. O dönem daha özel bir anlam olarak, şarabı suyla karıştırma tasını ifade etmek için kullanılıyor.

Bu anlamda yerleşik bir sözcük olduğu için ve İngilizce'de de günlük kullanımdan uzak, salt dinî anlamını koruduğu şekliyle kaldığı için çeviri aslen doğru.

İyi geceler.

Aeternus said:
Bu yazı, Joy of Satan’daki orijinal sayfasından çevrilmiştir.

1. Temel çakranızdan, Solar [666] çakranıza doğru nefes alın.

Temel çakranız denilen yer ingilizce base chakradan çevirilmiş, kırmızı kök çakrayla aynı çakra. Anlamayan olursa diye belirtmek istedim.

Peki neden hep 666 ton yardım gönderdik 666 bilmem ne yaptık diyor tvlerde bakanı da diyor başkan da diyor

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back