Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Çeviri: Bir Spiritüel Satanist Olarak Neden Hayatta Asla Pes Etmemelisiniz

Panta Rhei

New member
Bu metin, Joy of Satan Yüksek Rahibi Hoodedcobra666’nın forumlardaki yazısından çevrilmiştir.

Söz konusu hayatın karşımıza çıkardığı ve genel olarak aşılamaz gibi görünen engeller olduğunda sıklıkla ailemin acısını paylaşıyorum.

Kişisel olarak bu tür engellere yabancı olan biri değilim. Deyim yerindeyse, sırtımı duvara kaç kez dayamışımdır unuttum. Lâkin görüldüğü üzere, bu duvarlar çoğunlukla zihnin, ruhun ve daha sonra da şartların duvarlarıdır.

Hayatta karşımıza çıkan duvarların pek çoğu esasen göründüğü kadar zorlu değildir ve her ne kadar bazı şeyler aşılamaz olabilse de, çoğunlukla onları aşmak mümkündür. Yalnızca pek çok kez bize aşılamaz görünürler. Hayatın içinde olan, onu yaşayan insanlar olarak bizim görevimiz, bu duvarların üzerine tırmanmaya gayret etmektir.

Yine de yazının amacından sapmaması için şu noktaya odaklanalım: Bir SS Olarak Asla Pes Etmemelisiniz.

Bizden olmayan sıradan insanlara, harika, kötü ve berbat arasında değişen türlü türlü kader eli dağıtılır Proclus gibi kadim filozoflara göre ise bu insanlar “uzaktan hareket ettirilenler” ya da daha isabetli bir ifadeyle, yalnızca kendi gezegenlerinin etkisiyle hareket edenlerdir.

Bu insanlar uyuyanlardır ve özgür varlıklar değillerdir. Bir şekilde savaşıyor olabilirler ama önlerinde upuzun bir yol olması çok olasıdır. Küçüktür özgürlükleri, marjinaldir ve bırakalım sorunların üstesinden gelmeyi, onları daha fark edemezler bile. Çok daha fazla özgürlüğü arzulamadıkları için gökler de onlara arzulamadıkları irfanı, yani ruhani bilgiyi verme lütfunda bulunmaz.

Bir Spiritüel Satanist, kişinin bilinçli olarak anlayış geliştirdiği başka bir kategoridedir ve bu nedenle “özünden hareket edenler” olarak yaşar. Böyle bir durumda kişi astrolojisini bilir, zihnin ve ruhaniyetin güçlerinin farkındadır, Tanrılarla hizalanır ve ruhsal olarak ilerler.

Bir örnek vermek gerekirse, bilinçsiz insanlar gezegenlerin ve kaderin ellerinde sürükleniş içindedirler. Lâkin ruhun güçlenmesiyle beraber yalnızca bu güçlere karşı direnç gösterilmekle kalınmaz, sonunda özgürlüğe çıkan yollar açılabilir ya da kişi kendi yolunu çizebilir. Tanrısallığın aşamalı olarak yolu aydınlattığı yer, işte tam burasıdır. Yine de göründüğünden çok daha derin bir süreç vardır.

Basitçe bakmak gerekirse çalışmalar, ruh üzerine çalışmalar, kişilik çalışmaları lâkin her şeyden önce alışkanlıkların değiştirilmesi, hayatta yeni bir yolu yaratır. İlk başta, haritamızın etkisinde ilerleriz, ta ki kendi yolumuzu çizecek kadar özgürleşene dek. İşte Tanrıların bizi nihayetinde ulaştırmak istedikleri nokta burasıdır.

Kişi, kendini adadıktan ve bilgiyi uygulamak için eyleme geçtikten sonra bambaşka bir seviyede olacaktır, bu hem içgörülere hem de keşfi yeni olan bir enerjiye ve güvene gebe olur, ek olarak kişinin Tanrılarla güçlendirebileceği sıkı bir bağı olması, sözde “Kader” ile başa çıkmada harikalar yaratır.

Nihayetinde kişi, geçmişte gerçekten erişemediği içsel gücüne varır.

Hayat ve gezegenler herkes için dönmektedir ve mükemmel, süper veya berbat bir harita diye bir şey yoktur. Zira haritalar, hayat tiyatrosunda kendilerini oynayan kalıplar gibidir. Muhteşem haritalara sahip olup hayatlarında hiçbir şey yapmamış insanlar olduğu gibi, kelimenin tam anlamıyla dehşet verici haritalara sahip olup, buna rağmen dünyadaki tüm engelleri aşarak sonunda başarıya ulaşan insanlar da vardır.

Sorunları olan tek kişinin yalnızca “siz” olduğu ya da sorunların çok zorlayıcı olması gibi yanılsamalardan kurtulunması gerekmektedir. Pekâlâ öyle olabilirler ve kimse de bundan şüphe edemez. Herkes kendi sorunlarının ağırlığını bilir. Lâkin burada birazcık daha objektif bakmanızı ve her olumsuzlukta sanki 3. Dünya Savaşı’nın ortasındaymışsınız gibi davranmamanızı öğütlemek istiyorum.

Bunlar hayatın içinden olaylardır, bunlar yaşam denen sürecin bir parçasıdır.

Sadece size has olduğunu zannettiğiniz pek çok şey esasan başkaları tarafından da yaşanmaktadır. Diğer insanları hafife almayın. Her ne kadar bazı insanların işi “kolay” gibi görünse de, hayatı gerçek anlamda savaşçı olarak yaşayan kişiler de vardır. İnsanlar direnç ve güç gösterirler.

Bir Spiritüel Satanist olarak, dış koşullar ne olursa olsun yapabileceğiniz ilk ve de en önemli şey, iç dünyanıza odaklanmaktır. Her şeyin başladığı yer, iç dünyanızdır. İç dünya eğer ki zarar görmüş, kırılmış ya da incinmişse, dış yaşam nasıl olursa olsun, muhtemelen kişi kendi musibetine gebe olacaktır ya da tatminsizlik içerisinde olacaktır.

Her şeyden önce, içeride bir kontrol sağladıkça, dışarıda da bir kontrol oluşturacaksınız. Bu zaman alacaktır. Eğer hayatınız karmakarışık ise, değişiklik yapmak için ortalama 5 yıl civarında süre gerekecektir. Bu 5 yıl boyunca çalışarak, öz denetim sağlayarak, ruhunuzu temizleyerek ve Tanrılara yaklaşarak, ki size yardım edeceklerdir, bu 5 yıl içerisinde hayatınızı tamamen değiştirebilirsiniz.

Başkalarını kale almayı ve sürekli onlarla kıyaslama yapmayı kesin, zira bu size delilik getirecektir. Instagram’a ve mükemmel hayatları varmış gibi davranan sürtüklere bakmayın, sahte gülümsemelere kanmayın ve insanların iddia ettiklerinden daha iyi veya daha kötü olduklarını varsaymayın.

İnsanların pek çoğu kaotik bir hayata sahiptir ve aile, iş, meslek ve diğer bütün konulardaki talihsizlikler istisnasız TÜM insanlarda olan bir şeydir.. Hayatta “her şeyin” kesinlikle mükemmel olduğu bir nokta yoktur ve varsın böyle noktalar olsun, bunlar da geçici olacaktır. Felaketler, sorunlar ve afetler kaçınılmaz olarak ve hayatın tasarımının ve kurallarının bir parçası olarak sizi bulacaktır; hatta bunlar hayattaki sözde hoş olaylara kıyasla, sizi tam olarak olgunlaştıracak olaylardır.

Hayatınızı kelimenin tam anlamıyla bir hiçken ve tamamen mağlup bir durumdayken nasıl tersine çevirebileceğinize dair kapsamlı bir kitap yazacağım ve evet, bu yapılabilir ve sadece zaman ister. Bunun nasıl yapılacağını özetlemek gerekirse, hayatınızda bulunan tüm problemleri not etmeniz ve listelemeniz gerekir. Bu problemler belki 30’a kadar çıkabilir.

Ardından, 3 probleme varana dek bunları gittikçe ama gittikçe azaltmalısınız. Mesela, kariyer, ilişkiler, aile bağları gibi.

İşte o zaman, Joy of Satan’ın size sağladığı üstün ruhani cephanelikle, çalışmayla ve bu sorunları çözümlemek için dünyevi faaliyetlerle bunlar üzerine yoğunlaşmalısınız. Çözülemeyen sorunlar bir kenara atılmalı ya da bir değişiklik olana değin sebat ile [bazen yıllarca] beklenilmeli. Bazı insanların pisliğin teki olduğu gerçeğinin değişmediği gibi hayatta da bazı şeyler asla değişmez ve insan ancak bu kadarına güç yetirebilir. Yalnızca enerjinizi emecek ve asla kendi kendine yoluna girmeyecek sorunlar bir kenara atılmalı yahut görmezden gelinmelidir.

Spiritüel Satanizm, sonsuz içsel enerjiyi ve arzuyu çekebileceğiniz bir kapıdır. Bu içsel enerji ve arzuyla, eğer ki kendinizi planlamaya ve odaklanmaya yoğunlaştırırsanız, belki de “ötesine” geçmiş nadir durumlar hariç, ne denli sıkıntılı olursa olsun her durumu tersine çevirebilirsiniz.

Mağdur mentalitesi yok edilmelidir. Mağdur mentalitesi size sorunlarınızda yardım etmez, yalnızca hiçbir Spiritüel Satanistin sahip olmaması gereken yanlış bir ideali, kişinin beceriksiz, işe yaramaz ve “kader” dahil herkesin ve her şeyin kurbanı olduğu idealini güçlendirir.

Hayat daima kişisel olarak incelenmemelidir. Kulağa çılgınca gelebilir lâkin kişi her gün yaşadığı baş ağrıtan, olumsuz ve aptalca her şeyi “kişisel” olarak algılamamalıdır. Kişinin biraz boş vermeyi öğrenmesi gerekir ve tüm bu eğilimler zihni, ruhu ve bilinci iyileştirecek olan meditasyonla birlikte pekişecektir, böylece hayat omuzlarınıza ne bırakırsa bıraksın, kişinin sonunda daha mutlu bir içsel yaşama ulaşması mümkün olabilir.

Kaldırabileceğimiz şeylerle başa çıkmak için varız ve bu, öyle bir şekilde yapılır ki bu darbeler, sonrasında bizi güçlendiren şeyler hâlini alırlar.

Bunun da ötesinde, hayatta kalmak ve var olmak için inanç zaruridir. Kulağa tipik gelebilir bu, yine de inanç, hayatta kalmak için kesinlikle elzemdir. Mesela zihninize, kendinize, Tanrılara veyahut sahip olduğumuz bilgiye karşı inançsızlık sergilediğinizde, kendinizi olumsuz olaylara karşı daha açık bir duruma çekmiş olursunuz.

İnanç daha fazla eylemi doğuracaktır. Eylem, varlığı olmaksızın yaşayamayacağınız ikinci şeydir. Sorunlarınızı çözmek için eyleme geçmezseniz, şikayetçi olma hakkınız da yoktur; neredeyse hiçbir zaman sorunların kendiliğinden çözülmesi mümkün değildir. Bunu yapması gereken kişi sizsiniz.

İnancın gücü, kuvvetli bir şekilde ortaya çıkmalıdır, lâkin nihayetinde tüm bunları hayatınızı inşa etmek için kullandığınızda daha da kuvvetlenecek ve emsal teşkil edecek bir güce sahip olacaksınız. İşte gerçek güç burada başlayacaktır.

Kimilerinin dökülen süte, bir konuda evvel zamanda başarısız olmaya ya da düzeltilemeyecek durumlara aşırı odaklanması da nadir bir durum değildir. Bunlar yine de hayatın bittiği anlamına GELMEZ, zira hayatın sonsuz bambaşka potansiyelleri bulunur ve daima sizde meşguliyet yaratacak başka güzel ve iyi şeyler bulabilirsiniz.

Bir Spiritüel Satanist olarak, kaderin varoluşunuza fırlattığı toplarla hokkabazlık yapmayı bilmelisiniz.

On yılı aşkın bir süre önce, aylarca, görünüşte meditasyon yapmama zorla izin vermeyecek berbat ve boktan insanların etrafındayken, bunu yalnızca meditasyon yapmayı öğrenmek ve bu ortamda gelişimi sürdürmek için kurnaz çözümler bulmayı gerektiren bir fırsat olarak görmeye başladım.

Bunun zirve zorluk, kabus modu ve Asyalı 0.01% Oyuncu modu olduğunu biliyordum ama kişi yapması gerekeni yapmak zorundadır. Bunu gerçekleştirdikten ve bu oyunu bu bahsettiğim zorlukta oynadıktan sonra, zorluk düşecek ve “zor”da oynamaya başlayacaksınız ve bu oyunun koca bir şaka olduğunu düşüneceksiniz. Daha da güçlendiğinizde ve zorluk “orta” olduğunda, oynaması çok kolay olacak.

Yıllar sonra, yerimde sayıp evrene küsmek yerine yaptığım “hokkabazlığın” meyvelerini hâlen tadıyorum. Yalnızca Tanrılara dua ettim, üzerime düşeni yaptım ve aidatlarım üzerinde çalışmaya devam ettim; yaşam denen sürece güvendim ve limonlarımı aldım, ancak ekşiler diye ağlamak yerine onlarla limonata yaptım.

Yaşamın bu yolu işe yarıyor; bilhassa gerçekleştirenler bunun bilincindedir.

İnsanın kendi yolculuğuna da güveni olmalıdır: Buradayız zira kaderin otomatları ve köleleri olmayı bırakmalı ve nihayetinde ancak ilahi bilginin uygulanmasıyla gerçekleşebilecek kişinin kendisinin ustası olmasını en yüksek derecede gerçekleştirmeliyiz.

“Hayat” dediğimiz şeyin çalışması ve okulu budur. Kişi eğer ki bundan bir şeyler öğrenemeyecek olsaydı, bırakalım reenkarnasyon yoluyla tekrar tekrar “geri dönmeyi”, burada bile olmazdık.

Söz konusu hayat olduğunda, yolumuzda ilerleyene değin hepimiz öğrenciyiz. Birininin neden asla pes etmemesi gerektiğinin sebebi şudur ki, bir Spiritüel Satanist hayatı dinlemek için kulak veren kişidir ve bu sebepledir ki, kişi daha çok dinlemeye çalıştıkça, nihayet hayatını daimi bir ilerleyişe yönlendirmek için dans etmesi gereken müziği kavrayacaktır.

İntihar, pes etmek, kendini havaya uçurmak, mağduriyet içerisinde olmak, sürekli korkmak ve tüm bu olumsuz şeyler, dinlemeyi reddeden insanlar içindir.

Bunlar dışarıda olanlar ve temel mikrokozmik ve makrokozmik bağlantıyı anlamayanlar içindir. Farkında olanlar, o hâlde çevrenizi ve içsel benliğinizi düzeltip, dönüştürebileceğinizi biliyorsunuz.

Onların gidecek kimseleri yok ama sizin var, Tanrılar ve topluluğumuz. Onların bilgisi yok ama sizin var, JoS’un bilgisi. Onların içsel kararlılığı yok ama sizin var, zira sizin ruhunuz var. Bu böyle devam edebilir.

BUNLARIN HİÇBİRİ BAHŞEDİLMİŞ DEĞİLDİR! BU ÇOK, ÇOK NADİR BİR LÜTUFTUR! BUNU HATIRLAYIN! BUNDAN YARARLANIN!

Herhangi bir Satanist için “pes edişe” sürükleyen olaylar, kişinin hayata karşı bilinçsiz olmasından ve onun üstesinden gelmeye çalışmaktan, Lucifer’ın ışığına varmaya ve yürüdüğü ebedi yolunu parlatmaya hoş bir şekilde geçiş yaptığı değişimleri beraberinde getirmelidir.

-Yüksek Rahip Hooded Cobra 666

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back