Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Yabancı dil gelistirme

Mathew__

New member
Esenlikler,

Başlıkta da gördüğünüz üzere yabancı dili geliştirmek için tavsiyeleriniz var mı biraz düşündüğümde sosyal medyayı tamamen(günde yarım saat) bırakamadım. En azından uğraşacaksam bütün Türkçe şeyler yerine öğrenmek istediğim dille alakalı sayfalar ve insanlarla konuşmak vs yarar sağlayabilir diye düşündüm.

İyi akşamlar.

Xad_pies said:
Esenlikler,

Başlıkta da gördüğünüz üzere yabancı dili geliştirmek için tavsiyeleriniz var mı biraz düşündüğümde sosyal medyayı tamamen(günde yarım saat) bırakamadım. En azından uğraşacaksam bütün Türkçe şeyler yerine öğrenmek istediğim dille alakalı sayfalar ve insanlarla konuşmak vs yarar sağlayabilir diye düşündüm.

İyi akşamlar.

Çağımızda öğrenmemiz gereken dil 2. dil Çincedir (Ingilizce bir *zorunluluk*) bunu öncelikle belirteyim.Tavsiyelere gelirsek de(Çince baz alınmıştır) "Everyday Chinese" kanalı ve "Duolingo" uygulamasını kullanabilirsiniz (Arkadaş edinmeniz de gerekiyor,orasına girmeyeceğim).Leydi Agares de size yardımcı olacaktır.

Bahar getiren potansiyel; arzudan ve bu arzuya ulaşma yolundaki yüce iradenizden gelir. Yabancı dilinizi geliştirmek için yabancı dile ihtiyaç duymalısınız. Bu ihtiyaç da size öğrenme ve geliştirme arzusu vermeli. Tüm bunları da bir ateşleyici güç olarak kullanıp, irade etmelisiniz. Aşkından şiirler yazdığınız kadının, Fransızca konuştuğunu düşünün. Hayatınızın geri kalanında nasıl bir finansal durumda olacağınızı belirleyecek o fırsatın, İtalyanca bilmenizi gerektireceğini düşünün.

Ancak o kadın sizin değil, çünkü anlaşamıyordunuz. Şiirlerinizin en güzel konusu olan kadına bakmaktan daha fazlasını yapamadınız zira bir merhaba bile diyemeyecek kadar dilsizdiniz. Şimdi şiirlerinize tutkuyu getiren o kadın, size acıyı getirecek.

Bundan sonra hayatınızın geri kalanında asla üst sınıfa çıkamayacaksınız çünkü İtalyanca bilen biri, o fırsatı değerlendirdi ve birkaç yıl sonra, onu, sokakta çok lüks bir otomobili kullanırken göreceksiniz. Halbuki yerinde siz olabilirdiniz, elbette dilsiz olmasaydınız.

Eğer hayatı böyle görürseniz, işleriniz kolaylaşacaktır. Asıl övgüye değer şey dalgalara karşı yüzüp, karaya çıkabildiğiniz bir hayat değil ancak güzel bir yatta olduğunuz için dalgaların sizi bırakın boğmayı, ıslatamadığı bir hayattır...

Xad_pies said:
Esenlikler,

İyi akşamlar.

Esenlikler,

küçük (cep boy) kelimeler Sözlüğü alabilirsiniz. Bana çok yararı dokunmuştu gitgide arttırarak hergün 25× 50× 75× kelime ezberliyordum. Onun dışında İngilizcede gramer çok önemlidir. Kelime bilmek kadar gramerde önemlidir.
Mesela bir cümlede
"Are You going to learn The English?"
Gramer bilirseniz "sen ingilizce öğrenecek misin?" Olur.
Ama bilmezseniz araya "going" kelimesini kendi anlamı ile alırsanız bu işi yapamazsınız.

Tense'leri,Edatları, bağlaçları da aynı şekilde devam ettirerek öğrenmelisiniz.
Altyazılı filmler,ingilizce şarkılar(altyazılı) bunlar yardımcı olacaktır. Hatta en sevdiğiniz oyundaki yabancı kelimeli replikiler bile size yardımcı olabilir.

Thersthara said:
Xad_pies said:
Esenlikler,

İyi akşamlar.

Küçük bir duygu paylaşım: Her şeye Jupiter karesi önerirken kendimi sürekli ''yoğurt sür geçer'' diyen teyzeler gibi hissediyorum kmsjıpdokğas Jupiter karesi öyle bir nimet ki her şeye kullanılabiliyor, benim suçum değil kusura bakmayın.

Huh lqwfmqkwfm

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back