Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Kundalini uyaniyomu ?

Estergon

Member
Esenlikler

Bazı özel gizli şeyler yaptım kundalini yilanim uyaniyormu ?

İyi günler

Esenlikler,

Hayır, uyanmıyor. Azimle ve sebatla çalışmaya devam edin. Sadece ruhunuzu değil, aynı zamanda zihninizi de güçlendirin. Böyle şeyler zaman alır.

İyi geceler.

Estergon said:
Esenlikler

Bazı özel gizli şeyler yaptım kundalini yilanim uyaniyormu ?

İyi günler

Esenlikler,

Kundalini yılanı 2 yoga ile uyandırılamaz. Bu yıllar alan bir süreçtir

İyi günler.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Hayır, uyanmıyor. Azimle ve sebatla çalışmaya devam edin. Sadece ruhunuzu değil, aynı zamanda zihninizi de güçlendirin. Böyle şeyler zaman alır.

İyi geceler.

Zihin ve ruh farklı mı? Zihni ve ruhu güçlendirmek için ayrı çalışmalar mı yapmak gerekiyor? meditasyonda boşluğa odaklanmak zihni eğitmek için değil mi, peki ruhu geliştirmek için?

Perla said:
Zihin ve ruh farklı mı? Zihni ve ruhu güçlendirmek için ayrı çalışmalar mı yapmak gerekiyor? meditasyonda boşluğa odaklanmak zihni eğitmek için değil mi, peki ruhu geliştirmek için?

Esenlikler,

Evet, tabii ki. Zihin dediğimizde akla düşünme, idrak etme, kavrama gibi şeyler gelir. Ruh ise sizsiniz. Yoga da örneğin "birlik" demektir. Ruha, zihne ve bedene aynı anda gelişim sunar.

Zihni geliştirmek içinse meditasyonlar vardır. Meditasyon, Latince "düşünme/tefekkür" anlamına da gelir ve Türkçe ile İngilizce'de aynı anlamı korumaktadır.

Evet, boşluk meditasyonu da zihninizi eğitir, ancak kavrayışınızı geliştirmek için tefekkür de edebilirsiniz ve genel olarak sitemizde daha önce paylaşılan İçgözlem Meditasyonu'nu inceleyebilirsiniz. Genel olarak zihninizi geliştirecektir.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Perla said:

Esenlikler,

Evet, tabii ki. Zihin dediğimizde akla düşünme, idrak etme, kavrama gibi şeyler gelir. Ruh ise sizsiniz. Yoga da örneğin "birlik" demektir. Ruha, zihne ve bedene aynı anda gelişim sunar.

Zihni geliştirmek içinse meditasyonlar vardır. Meditasyon, Latince "düşünme/tefekkür" anlamına da gelir ve Türkçe ile İngilizce'de aynı anlamı korumaktadır.

Evet, boşluk meditasyonu da zihninizi eğitir, ancak kavrayışınızı geliştirmek için tefekkür de edebilirsiniz ve genel olarak sitemizde daha önce paylaşılan İçgözlem Meditasyonu'nu inceleyebilirsiniz. Genel olarak zihninizi geliştirecektir.

İyi geceler.

içgzölem meditasyonun daha önce okumuştum, anlamaıştım. şimdi anlıyorum. Tefeküründe meditasyonla aynı anlama geldiğini zannediyordum, aradaki farkı anladım. Meditasyonda boşluğa odaklanıyorum madem, neden kişiler, durumlar, duygular, dersler gibi şeylerin üzerinde denemiyorum diye düşündüm. Faydasını hissediyorum. Teşekkür ederim.

örn: çok öfkelendğimz birisi var.onu her hatırladığımızda öfkeleniyoruz. Bu med. sayesinde öfke geçiyor bizde, tekrar hatırladığımızda acı çekmiyoruz. peki ondaki durum geçer mi? karşıdakinde duygularda bi değişiklik oluyor mu?

Güç meditasyonları, ateş nefesi kapalapathi ile aynımıdır. yani ateş nefesi yapsam yeterli olurmu?

Perla said:
Güç meditasyonları, ateş nefesi kapalapathi ile aynımıdır. yani ateş nefesi yapsam yeterli olurmu?

Esenlikler,

Hayır, ateş nefesi sizin çakralarınızı veya ruhunuzu güçlendirmez. Açıkladığım gibi, vücuttaki ateş miktarını arttırabilir ancak bu kadar.

İyi geceler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back