Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Mahremiyet

Merhaba,

Mahremiyet ile ilgili sorunlar yaşadığınızda ne gibi çözümler ürettiniz? Uzun bir süredir her taraftan kuşatılmış durumdayım. Yalnızlığımı bulup kendime bir ortam yaratamıyorum. Ruhani gelişimde de oldukça fazla ivme kaybetmiş durumundayım. Lütfen, önerilerinizin her türlüsüne açığım.

Ποσειδών666 said:
Merhaba,

Mahremiyet ile ilgili sorunlar yaşadığınızda ne gibi çözümler ürettiniz? Uzun bir süredir her taraftan kuşatılmış durumdayım. Yalnızlığımı bulup kendime bir ortam yaratamıyorum. Ruhani gelişimde de oldukça fazla ivme kaybetmiş durumundayım. Lütfen, önerilerinizin her türlüsüne açığım.

Esenlikler

Üniversite 1. Sınıfta lavaboda yoga yapıyordum dostum.
Meditasyon yaparken aileme çok kez yakalandım ama kimsenin umrunda olmadı. Sana tavsiyem prime time denilen vakitte yani saat 8-9 gibi insanların ekran başına kilitlendiği vakit yapman. Ben bazen ezanı örtü yapıyorum. Alternatifler çoğaltılabilir. Özel odan olması önemli gerisi kolay.

Anatolian Division said:
Ποσειδών666 said:
Merhaba,

Esenlikler

Meditasyon yaparken aileme çok kez yakalandım ama kimsenin umrunda olmadı. Sana tavsiyem prime time denilen vakitte yani saat 8-9 gibi insanların ekran başına kilitlendiği vakit yapman. Ben bazen ezanı örtü yapıyorum. Alternatifler çoğaltılabilir. Özel odan olması önemli gerisi kolay.

Merhabalar,

Maalesef kendime özel herhangi bir alan yok. Yani günün her vakti her yerde insanlar olabiliyor. Bazen boşluğu bulup yapsam bile bunun devamı olmuyor. Ayrıca günün her saati uyanık olan bir insanla yaşıyorum, yarasadan farksız. Geceleri halledeyim desem bile titreşim gerektiren meditasyonları yapamıyorum çünkü odamı başka biriyle paylaşıyorum.

Ben de şu anda Üniversite 1. Sınıftayım. Kundalini yogayı belki tuvalette ders çıkışlarında aradan çıkarabilirim. Eğer başka fikirleriniz varsa lütfen paylaşın benimle.

Ve ayrıca, Tçm gibi titreşim gerektiren meditasyonları içimizden de yapabilir miyiz? Evet, etkisi çok düşük olur muhtemelen ama yine de hiç yoktan iyidir?

Teşekkür ederim.

Ποσειδών666 said:
Anatolian Division said:
Ποσειδών666 said:
Merhaba,

Esenlikler

Merhabalar,

Maalesef kendime özel herhangi bir alan yok. Yani günün her vakti her yerde insanlar olabiliyor. Bazen boşluğu bulup yapsam bile bunun devamı olmuyor. Ayrıca günün her saati uyanık olan bir insanla yaşıyorum, yarasadan farksız. Geceleri halledeyim desem bile titreşim gerektiren meditasyonları yapamıyorum çünkü odamı başka biriyle paylaşıyorum.

Ben de şu anda Üniversite 1. Sınıftayım. Kundalini yogayı belki tuvalette ders çıkışlarında aradan çıkarabilirim. Eğer başka fikirleriniz varsa lütfen paylaşın benimle.

Ve ayrıca, Tçm gibi titreşim gerektiren meditasyonları içimizden de yapabilir miyiz? Evet, etkisi çok düşük olur muhtemelen ama yine de hiç yoktan iyidir?

Teşekkür ederim.

Aklıma bir şey geldi

İkiniz birlikte ortak bir arkadaş edinin veya var olan bir arkadaşınızla samimiyetinizi sağlamlaştırın. Bir gün yarın şuraya gidelim mi diye plan yapın fakat o gün hasta ol veya işin çıksın sadece o ikisi buluşabilsin sen yurtta kal meditasyonunu yap. Veya takılmanın ortasında kanka benim işim çıktı gitmem lazım deyip yurda kaç. Tek atımlık ama denemeye değer. Hayal gücünü çalıştır biraz. Bu arada onun dersi olup senin dersinin olmadığı sabahlar elbet vardır, o zamanları da kollayabilirsin.

İçinden sessizce yapabilirsin doğru yaptığını fark edebiliyorsun o an zaten.

Sadece çakralarınıza enerji soluyabilirsiniz. Elbette titreşim ile yapmak daha verimli ve güçlü. Ancak ister güç kelimesi olsun ister olmasın, çalışmaların gücü kişinin kendi gücü ile orantılıdır. Bazıları günlerce büyü yapar başarılı olamaz; bazıları tek bir çalışma ile başarılı olur. Bir çok etken var ama ana etken yine kendi gücümüzdür.

Çakra hizalama ile başlayın TÇM'de olduğu gibi. Sonra 3. Gözden altın-beyaz(Güneş enerjileri gibi) enerjiler soluyun ve bu enerjiyi Taç çakrasına yönlendirin. Taç çakrasını kendi renginde parlatın. Bunu toplamda diyelim ki 10 tekrar yapın. Her seferinde Taç çakranızın güçlendiğini irade edin ve daha parlak imgeleyin. Enerji soluma bittikten sonra, çakraya odaklanın ve imgeleyin bir kaç dakika.

Enerji soluma yaptıktan sonra isterseniz bu noktada afirmasyon kullanabilirsiniz.

8 veya 10 kez: "Benim için sağlıklı ve pozitif bir şekilde Taç çakram güçleniyor."

Bunu yukarıdan aşağıya 7 ana çakranız içinde yapın. Afirmasyon kullanırsanız sayı sabit olsun, sadece çalışma yaptığınız çakra ismini afirmasyonda uygun yere ekleyin.

(Sakral ve Kök çakraya Kök çakradan enerji soluması yapın. Geri kalan 5 çakrayada 3. Gözden enerji soluyun.)

Yoga konusunda ise. Kundalini yoga 26-36 tekrarlı 40-50 dakika alabiliyor. Hatha yoga daha verimli olur. Aynı zamanda biri sizi gördüğünde, esneme-germe egzersizleri yapıyorum belim/boynum tutuluyor ara sıra diyerek geçiştirebilirsiniz.

Temizleme ve korumayı lavaboda veya duşta yapabilirsiniz. TÇM ise uyuyor gibi yattığınızda yaparsınız. Enerji solurken dikkat çekecek kadar derin nefesler almayın sadece. Hatha yogayı ise gün içinde veya sabah yapın. Çakra döndürmeyi sakin bir anda. Boşluk meditasyonunu ise uygun bir ortamda(kalabalık içinde bile olabilir.) Etrafı izliyor dinliyormuş gibi yapıp zihninizi susturabilir ya da sadece nefesinize odaklanabilirsiniz.

Şuanda yapmanız gereken ana çalışmaları yapın. Temizleme-Koruma-Boşluk-Çakra döndürme bunun yanına Tçm veya hatha yoga eklemek size kalmış. Asıl amacınız durumunuzu geliştirmek olsun. Rahat bir şekilde meditasyon yapabileceğiniz bir ortam yaratın büyü ile. Ve elbette çaba gösteriyorsanız Tanrılardan yardımlarını rica etmekte de hiç bir sorun yok.

Astral tapınak kur veya lusid rüyaya odaklan.
Astral seyehati bilmiyorsan Robert Bruce Mastering Astral Projection: 90-Day Guide to Out-of-Body Experience kitabına bak (scribdden bakabilirsin)

Odada başkası ile birlikte kalıyor. Derin bir transdan uyandırılmak çok tehlikeli. Bunun sadece fiziksel zararları olmuyor. Bu yüzden derin transa girilmesi gereken yöntemlerde kesinlikle rahatsız edilmemek gerekiyor.

Thersthara said:
Ποσειδών666 said:
Anatolian Division said:
Esenlikler

Merhabalar,

Teşekkür ederim.

Esenlikler,

Ne kadar mantıklı bilemem ancak son çare bu ise denemekten zarar gelmez. Sadece bir fikir.

Yanınızda yaşayan kişiye Budist veya Hinduist olduğunu söyleyin ve bunların sizin gündelik ibadetiniz olduğunu belirtin. Günde 5 dakikalığına ''Hintçe'' dua okuduğunuzu söyleyebilirsiniz. Tabi bu Hintçe dua kısmında siz gündelik TÇM'nizi yapsanız bile yeter. TÇM odaklı ve detaylı yapıldığı zaman 40 dakikaya kadar bulabilen bir meditasyon. Fakat bulunduğunuz durum gereği şu anda başka çareniz yok.

Zaten mantıklı bir insan ise sizi anlayışla karşılar. Üstelik bunun bir ''sır'' olduğunu ve sadece onun bildiğini söylerseniz size güveni de artacaktır, bu bilgiyi kimseye söylemeyecektir.

Çok güvenli değil hatta belki hiç değil ancak son çare olarak bu tarz bir şey yapabilirsiniz. Sadece fikir.

İyi günler.

Dalga konusu etmeyecek kadar olgun biriyse bence güzel.

Ποσειδών666 said:
Merhaba,

Esenlikler
Biraz kişisele girmeden anlatmaya çalışacağım
Kışın benim odam soğuk olduğu için ve oturma odasında yattığım için gece meditasyonlarını tuvalette yapıyordum o soğuğa rağmen
Kundalini yogayı tuvaletinizde yapabilirsiniz
Bazen o kadar fazla dank etmişti ki kafama ailemin yanında hatha yoga yapmaya başladım ve onlara beden eğitimi öğretmenimden öğrendiğimi söylemiştim
Onlar da gidip bunu mu öğrettiniz diye soracak değiller herhalde hatta annem yapmaya bile çalışmıştı pyhahajqjwndke
Sabah meditasyonlarını ise otobüste yapıyordum mecburen. Otobüste yaptığım meditasyonlar şunlar AT KA BM ÇAKRA DÖNDÜRME ve fısıltılı Bi şekilde çakra açma meditasyonları yapıyordum sizi dediğim gibi bilmiyorum böyle Bi imkanınız var mı
Geceleri de yatarak yapmak zorunda kalıyordum mecburen
Bir aralar psikolojik olarak zor bir dönemdeydim ve bunun için de telepatik olarak Lord Şeytan ile konuştum ondan yardım istedim. Haplarımı falan bırakmak açısından.(siz de mahremiyet için ona danışabilirsiniz) Sonra yavaş yavaş ailemin hap konusunda fazla zorlamadığına tanık oldum ve şu anda hap kullanmıyorum onun yerine wunjo çalışması yapıyorum
Ha rtr konusunda da şöyle yapıyordum ki hala yapıyorum otobüste veya metroda ekranı kısık Bi şekilde içinizden yapabilirsiniz. Veya evde ben internetten kitap okuyacağım diyerek rtr yapabilirsiniz
Daha sonraaa ne önerebilirim bir düşüneyim.
Eğer okula gidiyorsanız okulda bazı meditasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Şu anlık aklıma bunlar geliyor. Umarım mahremiyete sahip olup gelişiminizi kendi gözlerinizle görmüş olursunuz 😇. İyi günler diliyorum : )

Brsaruya said:
Ποσειδών666 said:
Merhaba,

Esenlikler
Biraz kişisele girmeden anlatmaya çalışacağım
Kışın benim odam soğuk olduğu için ve oturma odasında yattığım için gece meditasyonlarını tuvalette yapıyordum o soğuğa rağmen
Kundalini yogayı tuvaletinizde yapabilirsiniz
Bazen o kadar fazla dank etmişti ki kafama ailemin yanında hatha yoga yapmaya başladım ve onlara beden eğitimi öğretmenimden öğrendiğimi söylemiştim
Onlar da gidip bunu mu öğrettiniz diye soracak değiller herhalde hatta annem yapmaya bile çalışmıştı pyhahajqjwndke
Sabah meditasyonlarını ise otobüste yapıyordum mecburen. Otobüste yaptığım meditasyonlar şunlar AT KA BM ÇAKRA DÖNDÜRME ve fısıltılı Bi şekilde çakra açma meditasyonları yapıyordum sizi dediğim gibi bilmiyorum böyle Bi imkanınız var mı
Geceleri de yatarak yapmak zorunda kalıyordum mecburen
Bir aralar psikolojik olarak zor bir dönemdeydim ve bunun için de telepatik olarak Lord Şeytan ile konuştum ondan yardım istedim. Haplarımı falan bırakmak açısından.(siz de mahremiyet için ona danışabilirsiniz) Sonra yavaş yavaş ailemin hap konusunda fazla zorlamadığına tanık oldum ve şu anda hap kullanmıyorum onun yerine wunjo çalışması yapıyorum
Ha rtr konusunda da şöyle yapıyordum ki hala yapıyorum otobüste veya metroda ekranı kısık Bi şekilde içinizden yapabilirsiniz. Veya evde ben internetten kitap okuyacağım diyerek rtr yapabilirsiniz
Daha sonraaa ne önerebilirim bir düşüneyim.
Eğer okula gidiyorsanız okulda bazı meditasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Şu anlık aklıma bunlar geliyor. Umarım mahremiyete sahip olup gelişiminizi kendi gözlerinizle görmüş olursunuz 😇. İyi günler diliyorum : )

Önerileriniz için çok teşekkür ediyorum, size de iyi günler diliyorum!

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back