Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Son vasiyet - Adolf Hitler

Daphne Wulff

Member
(Tahminimce bu Adolf Hitler'in son mektubu bende çevirmek istedim (google çeviri) bu tür pdfleri size yardımcı olsun diye çevirmekteyim umarım keyif alıyorsunuzdur.)
Bazen kendi eklemelerimide yapıyorum*

Son Vasiyet

Yıllarca süren mücadeleler sırasında, bir evlilik sözleşmesi yapma sorumluluğunu üstlenebileceğimi düşünmediğim için, dünyevi kariyerimin sona ermesinden önce, yıllar süren sadık dostluktan sonra o kızı karım olarak almaya karar verdim. Kaderini benimle paylaşmak için neredeyse kuşatılmış kasabaya kendi özgür iradesiyle girdi. Kendi arzusuyla, karım olarak benimle ölüme gidiyor. Halkımın hizmetindeki çalışmam nedeniyle ikimizin de kaybettiklerini telafi edecek.

Sahip olduğum şey - herhangi bir değeri olduğu ölçüde - Parti'ye aittir. Bu artık yoksa Devlete; Devlet de yıkılırsa, başka bir kararıma gerek yok.

Yıllar içinde satın aldığım koleksiyonlardaki resimlerim hiçbir zaman özel amaçlarla toplanmadı, sadece memleketim Linz on Donau'daki bir galerinin genişletilmesi için toplandı.

Bu vasiyetin gereği gibi yerine getirilmesi en içten dileğimdir.

En sadık Parti yoldaşım Martin Bormann'ı Yürütücüm olarak aday gösteriyorum. Tüm kararları almak için tam yasal yetkiye sahiptir. Manevi değeri olan veya mütevazı, basit bir yaşamın sürdürülmesi için gerekli olan her şeyi, kardeşlerim için, ayrıca her şeyden önce karımın annesi ve iyi bilinen sadık iş arkadaşlarım için almasına izin verilir. ona, özellikle uzun yıllar çalışmalarıyla bana yardımcı olan eski Sekreterlerim Frau Winter vb.

Ben ve karım - yeminli ifade veya teslimiyetin rezaletinden kurtulmak için - ölümü seçiyoruz. Halkıma on iki yıllık hizmetim boyunca günlük işimin en büyük bölümünü yaptığım yerde hemen yakılmak dileğimizdir.

29 Nisan 1945'te Berlin'de verildi,

Sabah 4:00

İmza: A. Hitler

Tanık olarak imzalandı:
Dr. Joseph Goebbels
Martin Bormann
Albay Nicholaus von Below

Kaynak;

https://drive.google.com/file/d/1VdFYe2H5lZR9lv9TGshVuibf4qnLLbxH/view?usp=drivesdk

Peace of the Dark said:
ama Hitler ölmedi? Bu mektubun gerçek olduğundan emin misin?

Esenlikler,

Hitler kendini ölmüş gibi göstermek için uğraştı, ancak hepimiz biliyoruz ki bu sırada Güney Amerika'ya gitti. Sözde cesedinin yakılması olayı ve bu mektup da bu planının bir parçası olabilir.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Peace of the Dark said:
ama Hitler ölmedi? Bu mektubun gerçek olduğundan emin misin?

Esenlikler,

Hitler kendini ölmüş gibi göstermek için uğraştı, ancak hepimiz biliyoruz ki bu sırada Güney Amerika'ya gitti. Sözde cesedinin yakılması olayı ve bu mektup da bu planının bir parçası olabilir.

İyi akşamlar.
Bilgi için teşekkürler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back