Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Alkol

Macellaio(Kasap)

New member
Öncelikle herkese esenlikler dilerim.

Bir arkadaşım bir süredir alkol kullanıyor. Ruhaniyeti ve çakraları inanılmaz kötü bir durumda ve bundan dolayı da ruhaniyetini geliştirmekte çok güçlük çekiyor. Kendisine bir kaç çalışma yapmaya çalıştım, ancak pek işe yaramadı. Bu konuda bana veya ona ne önerebilirsiniz?

Macellaio(Kasap) said:
Öncelikle herkese esenlikler dilerim.

Bir arkadaşım bir süredir alkol kullanıyor. Ruhaniyeti ve çakraları inanılmaz kötü bir durumda ve bundan dolayı da ruhaniyetini geliştirmekte çok güçlük çekiyor. Kendisine bir kaç çalışma yapmaya çalıştım, ancak pek işe yaramadı. Bu konuda bana veya ona ne önerebilirsiniz?
Hala alkol kullanıyorsa alkolü bırakmasını.

Meditasyonlara bırakmadan devam etmesini.

Size de arkadaşınızı heyecanlandıracak ve pes etmemesini sağlayacak şekilde tavsiyeler vermenizi ama ona kendi başına başarması için izin vermenizi öneririm.

Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir. Ben buralarda yeniyim ancak ruhaniyet çıpçıp şeklinde geliştirilebilecek bir alan değil ki. Ben ilk başlarda hiçbir şey hissetmiyordum. Boşluk meditasyonu da yapamıyordum. Ama yapamıyor oluşumu bahane haline getirmedim ve yapamasam bile 10-20 dakika gözümü odakladım bir noktaya ve düşünceleri susturmaya çalıştım. Pes etmedim ve her şey adım adım gelişti. Şu an da ufak ufak karşılıklarını almaya başlıyorum. Arkadaşınıza bunun uzun ve ciddi bir yol olduğunu hatırlatın ve bugüne kadar kendisine uğrattığı zararların bir günde kapanamayacağını söyleyin. Aynı şekilde bugüne kadar alkol alıyor oluşunun sorumluluğunu üstlenip, meditasyona eksilerden başlamasını kabullenmesini söyleyin. Başka bir çözümü yok bunun.

Esenlikler Kasap

Eğer ruhani olarak ileri seviyedeysen (yani tanrılarla iletişim kurabilecek kadar) durumu onlara açıp yardım alabilirsin. Bildiğim kadarıyla Lord Buer Alkol vs. bağımlılıklar konusunda yardımcı oluyordu. En kesim çözüm bu olur diye düşünüyorum. Diğer türlü çok uğraşırsın. Eğer Tanrılarla iletişime geçebilecek kadar ileri seviye değilsen yani başlangıç seviyelerindeysen Baba'ya standart ayin ile durumu açıklayabilirsin. Mutlaka en doğru şekilde yardımcı olacaktır. Umarım benimde az da olsa yardımım dokunmuştur. Aklıma sadece bunlar geldi.

İyi günler

ŞEREF VE GÜC EDEBIYEN EN YÜCE OLAN ŞEYTAN'A ATFOLSUN. ŞEYTAN'IN GÜCÜ YÜKSEKTİR VE HERKES TARAFINDAN HİSSEDİLİR.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back