Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Tanrılar

~espereto~

New member
Merhaba bir yazıda tanrılar dünyaya gelirse ölürler yazılmış. Merak etim acaba yer yüzündeki tanrılar nasıl hayatda kalıyolar? Şambalamı bunu engeliyo?. Peki yer yüzünde tanrılığa ulaşmış birisi ne yapacak hemen ölücekmi? Peki tanrılar dünyaya ilk geldiğinde nasıl hayatta kaldılar? O zamanda durum aynı değilmiydi?

Esenlikler,

Şambala'nın özel tılsım ve teknolojilerle korunan Dünya üzerindeki bir yer mi yoksa sadece Duat'a ışınlanmak için gidilen bir yer mi olduğu bilinmiyor. Tabii bunun gibi sayısız ihtimali de aklınıza getirebilirsiniz, bu ikisi sadece benim tahminlerim. Aslında yerin altında olduğu gibi bir fikir var ancak bu tam gerçeklik olmayabilir ve tüm üyeler de bu görüşte değil. Yazılardan birkaçında Hitler'in Duat'a gittiği de yazıyordu diye hatırlıyorum. Yani anlayacağınız bu Şambala ile alakalı sorunuzu es geçmek zorundayım. Ancak tanrılığa ulaşan kimse ölmüyor. Şambala bir kapı ya da kalacak yer- burasını ben de bilmesem de Magnum Opus'u gerçekleştiren kimsenin ölmediğini biliyoruz. Büyük İskender, Adolf Hitler, Yüksek Rahibe Maxine Dietrich bunların birkaç örneği.

İlk geldiklerinde zaten Şeytan ve diğer tanrılar kendilerini riske attılar. Ölmeyeceklerinin bir garantisi yoktu. Ondan sonra Altın Çağ'da, insanların meditasyon yaptığı dönemde bu risk ortadan kalktı.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Şambala'nın özel tılsım ve teknolojilerle korunan Dünya üzerindeki bir yer mi yoksa sadece Duat'a ışınlanmak için gidilen bir yer mi olduğu bilinmiyor. Tabii bunun gibi sayısız ihtimali de aklınıza getirebilirsiniz, bu ikisi sadece benim tahminlerim. Aslında yerin altında olduğu gibi bir fikir var ancak bu tam gerçeklik olmayabilir ve tüm üyeler de bu görüşte değil. Yazılardan birkaçında Hitler'in Duat'a gittiği de yazıyordu diye hatırlıyorum. Yani anlayacağınız bu Şambala ile alakalı sorunuzu es geçmek zorundayım. Ancak tanrılığa ulaşan kimse ölmüyor. Şambala bir kapı ya da kalacak yer- burasını ben de bilmesem de Magnum Opus'u gerçekleştiren kimsenin ölmediğini biliyoruz. Büyük İskender, Adolf Hitler, Yüksek Rahibe Maxine Dietrich bunların birkaç örneği.

İlk geldiklerinde zaten Şeytan ve diğer tanrılar kendilerini riske attılar. Ölmeyeceklerinin bir garantisi yoktu. Ondan sonra Altın Çağ'da, insanların meditasyon yaptığı dönemde bu risk ortadan kalktı.

İyi akşamlar.
Yüksek Rahibe Maxine Dietrich hala hayatta mı yoksa Magnum Opusu gerçekleştirdikten sonra Duata mı gitti?

unforgiven said:
Yüksek Rahibe Maxine Dietrich hala hayatta mı yoksa Magnum Opusu gerçekleştirdikten sonra Duata mı gitti?

Esenlikler,

Önceki yorumumda da belirttiğim gibi, Magnum Opus'tan sonraki işleyiş tam bilinmiyor. Ancak evet, hayatta.

İyi akşamlar.

Hah! Bende bu konuyu merak ediyorum, soracaktım, arkadaş benden önce sormuş..

Bright Truth said:
Esenlikler,

İyi akşamlar.

Bu tam olarak nedir? ilk geldiklerinde derken? zaten insanları ilk keşfeden yaratan şeytan değil mi? Altın çağ daha gelmedi ki, Eskiden altın çağ mı vardı? Tufandan önceki insanları mı kastediyorsunuz? K.b bir zihnimdeki büyük resimde
bağlantı kuramadım, parçaları tamamlayamadım. çok merak ediyorum, her şeyi öğrenmek istiyorum.
Kayıp cennet kitabını okumuştum, orada okuduğum bir şeyi hatırlar gibi oldum :/

Bright Truth said:
unforgiven said:

Esenlikler,

Önceki yorumumda da belirttiğim gibi, Magnum Opus'tan sonraki işleyiş tam bilinmiyor. Ancak evet, hayatta.

İyi akşamlar.

Ben maxine'nin magnum opusa ulaşmak için zamana ihtiyacı olduğunu ve bu yüzden de rahibelik görevini sonlandırdığını sanıyordum . Şambala hakkında bir ses kaydı buldum kütüphanede ama mageson'a aitti bu yüzden yanlış olabileceğini düşündüm (ama HPHC kütüphaneyi temizlemiş olabilir ama yinede bi huzursuz oldum ve tabiki ses kaydı ingilizceydi bu yüzden dediği hiçbirşey anlamadım ) rica etsem siz o ses kaydını inceler misiniz ?

Perla said:
Bu tam olarak nedir? ilk geldiklerinde derken? zaten insanları ilk keşfeden yaratan şeytan değil mi? Altın çağ daha gelmedi ki, Eskiden altın çağ mı vardı? Tufandan önceki insanları mı kastediyorsunuz? K.b bir zihnimdeki büyük resimde
bağlantı kuramadım, parçaları tamamlayamadım. çok merak ediyorum, her şeyi öğrenmek istiyorum.

Esenlikler,

Kronolojik bir şekilde sıralayacak olursam;

1. Dünya bulundu.
2. Aşağıya inilip canlılardan DNA örnekleri alınarak insan bedeni ve ruhu yaratıldı (bu kısım net değil).
3. İnsanlar tanrıların gözetiminde gelişti (bu dönem Altın Çağdır).
4. Savaş, Güneş Sistemimize sıçrayarak Mars kolonimizi yok etti, bir tane gezegen yok oldu ve Yahudiler, Dünya'ya sokuldu.
5. Çeşitli hileler, sızmalar ve düşman uzaylı desteğiyle beraber Yahudi programları Centillere dayatıldı ve bu noktaya kadar geldik.

İyi akşamlar.

Baroness Blossom said:
Ben maxine'nin magnum opusa ulaşmak için zamana ihtiyacı olduğunu ve bu yüzden de rahibelik görevini sonlandırdığını sanıyordum . Şambala hakkında bir ses kaydı buldum kütüphanede ama mageson'a aitti bu yüzden yanlış olabileceğini düşündüm (ama HPHC kütüphaneyi temizlemiş olabilir ama yinede bi huzursuz oldum ve tabiki ses kaydı ingilizceydi bu yüzden dediği hiçbirşey anlamadım ) rica etsem siz o ses kaydını inceler misiniz ?

Esenlikler,

Yüksek Rahibe Maxine Dietrich, henüz tanrıça oldu mu olmadı mı bilmiyorum ancak olmadıysa bile yakın zamanda olacaktır.

Ses dosyasını ise inceleyebilmem şu anlık mümkün durmuyor. Eğer buraya atarsanız başka bir kardeşimiz yardımcı olacaktır.

İyi akşamlar.

Yok edilen gezegenin ismi Phaeton'du.Forumlardaki bir yazıda Phaeton gezegeninin Mars ile Jüpiter arasında bulunduğunu ama şu anda orada bir asteroit alanı olduğunu okumuştum.Nükleer ve büyük olasılıkla yüksek enerjili plazma silahlarıyla yok edildiler.
Phaeton'un yok edilmesinden kaynaklanan yıkım,Dünya'da büyük bir selin oluşmasına ve And Dağları'nın oluşmasına sebep olmuş.Büyük ihtimalle yahudiler de biz yaralarımızı sarmaya çalışırken bize saldırdılar.Sonuç olarak Pagan atalarımız bu büyük yıkım yüzünden meydana gelen sorunları düzeltmeye çalışırken alçak yahudiler onlara saldırdı.
Ayrıca Mars gezegeninin her yerinde eski şehirlerin kalıntıları keşfedilmiş.Orası da yüksek ihtimalle Phaeton gezegeniyle aynı kaderi paylaşmış.Mars'ta yaşayan kolonimizin neredeyse tamamı yok edilmiş.Hayatta kalan bazıları da çaresizlik ve korku içinde yer altı tünellerinde hayatta kalmaya çalışıyorlarmış.

Bright Truth said:
Perla said:

Esenlikler,

1. Dünya bulundu.
2. Aşağıya inilip canlılardan DNA örnekleri alınarak insan bedeni ve ruhu yaratıldı (bu kısım net değil).
4. Savaş, Güneş Sistemimize sıçrayarak Mars kolonimizi yok etti, bir tane gezegen yok oldu ve Yahudiler, Dünya'ya sokuldu.
5. Çeşitli hileler, sızmalar ve düşman uzaylı desteğiyle beraber Yahudi programları Centillere dayatıldı ve bu noktaya kadar geldik.

İyi akşamlar.
Esenlikler,

Güneş Sistemimizdeki bir tane gezegen yok oldu demişsiniz, o yok olan gezegen Lord Sorath'ın yönettiği 13.burcu yöneten gezegen olabilir mi?

Bright Truth said:
Baroness Blossom said:

Esenlikler,

Yüksek Rahibe Maxine Dietrich, henüz tanrıça oldu mu olmadı mı bilmiyorum ancak olmadıysa bile yakın zamanda olacaktır.

Ses dosyasını ise inceleyebilmem şu anlık mümkün durmuyor. Eğer buraya atarsanız başka bir kardeşimiz yardımcı olacaktır.

İyi akşamlar.
https://www.dropbox.com/s/nv3pwbe7x2mnvkq/Shambala_HP_Mageson666.mp3?dl=1
Merak eden SS kardeşlerimiz bu bağlantıya tıklayıp indirip inceleyebilirler

!!! UYARI !!!
Bu ses kaydı bir hain olan eski yüksek rahip mageson666'a aittir yani içerisinde yanlış bilgiler ( HPHC'ın kütüphaneyi düzenlediğini düşünüyorum ama yinede ne olur ne olmaz )olup olmadığını bilmiyorum eğer varsa bunu açıkça belirtin ki sadece biz değil diğer tüm SS kardeşlerimizde yanlış bilgilenmesin ^^
İyi günler dilerim

Kitlesel İlerleme said:
Yok edilen gezegenin ismi Phaeton'du.Forumlardaki bir yazıda Phaeton gezegeninin Mars ile Jüpiter arasında bulunduğunu ama şu anda orada bir asteroit alanı olduğunu okumuştum.Nükleer ve büyük olasılıkla yüksek enerjili plazma silahlarıyla yok edildiler.
Phaeton'un yok edilmesinden kaynaklanan yıkım,Dünya'da büyük bir selin oluşmasına ve And Dağları'nın oluşmasına sebep olmuş.Büyük ihtimalle yahudiler de biz yaralarımızı sarmaya çalışırken bize saldırdılar.Sonuç olarak Pagan atalarımız bu büyük yıkım yüzünden meydana gelen sorunları düzeltmeye çalışırken alçak yahudiler onlara saldırdı.
Ayrıca Mars gezegeninin her yerinde eski şehirlerin kalıntıları keşfedilmiş.Orası da yüksek ihtimalle Phaeton gezegeniyle aynı kaderi paylaşmış.Mars'ta yaşayan kolonimizin neredeyse tamamı yok edilmiş.Hayatta kalan bazıları da çaresizlik ve korku içinde yer altı tünellerinde hayatta kalmaya çalışıyorlarmış.

Orada hala yaşayan insanlar mı var?

Akay Alaz said:

Esenlikler,

Mars kolonisinde bulunanlar, ne yazık ki düşmanın denekleri hâline gelmiştir. Güneş Sistemimizde düşmanın bir hakimiyeti söz konusu, Mars'taki insanlar ise kendi biyolojik ve diğer türlü silahları için denek yapılmıştır.

İyi günler.

Bright Truth said:
Akay Alaz said:

Esenlikler,

Mars kolonisinde bulunanlar, ne yazık ki düşmanın denekleri hâline gelmiştir. Güneş Sistemimizde düşmanın bir hakimiyeti söz konusu, Mars'taki insanlar ise kendi biyolojik ve diğer türlü silahları için denek yapılmıştır.

İyi günler.

İşte bu yüzden hergün düzenli olarak rtr yapılmalı.Eğer savaşta gevşek davranırsak kazanamayacağını anlayan yahudiler tüm dünyayı yerle bir edebilir.Şimdi ayağa kalkın ve biraz yahudi kıçı tokatlayın. :lol: :lol:

Bright Truth said:
Perla said:

Esenlikler,

1. Dünya bulundu.

İyi akşamlar.

Bright Truth, spiritüel satanizmde ki görselleri değiştirmişsiniz, güzel olmuş, elinize sağlık.
şunu merak ediyorum. Elbette çeşit çeşit gezegenler vardır ama ben du'at'ı normal bir gezegen gibi bizim gibi yeşillik, gökyüzü mavi havadar hayal ediyordum. insanlar cenneti bu şekilde tasvir ediyor. cehennemi ise her yer ateş dolu, ateş çukurları olan, insanları yakıldığı yer olan tasvir ediliyor.
ölüm ve sonrası yazısında ki görselde cehennemin etrafı ateş çuukurları dolu ve gökyüzüde yok sanırım, kapalı. Niye böyle? gerçek cehennem du'at'ı nasıl bir gezegen olduğunu merak ediyorumda.

Perla said:
Bright Truth, spiritüel satanizmde ki görselleri değiştirmişsiniz, güzel olmuş, elinize sağlık.
şunu merak ediyorum. Elbette çeşit çeşit gezegenler vardır ama ben du'at'ı normal bir gezegen gibi bizim gibi yeşillik, gökyüzü mavi havadar hayal ediyordum. insanlar cenneti bu şekilde tasvir ediyor. cehennemi ise her yer ateş dolu, ateş çukurları olan, insanları yakıldığı yer olan tasvir ediliyor.
ölüm ve sonrası yazısında ki görselde cehennemin etrafı ateş çuukurları dolu ve gökyüzüde yok sanırım, kapalı. Niye böyle? gerçek cehennem du'at'ı nasıl bir gezegen olduğunu merak ediyorumda.

Esenlikler,

Duat tabii ki böyle bir yer değil. JoS'un kendi ana sitesinde de "karanlık" görseller olmasının ve bizde de böyle bir tasvirin olmasının nedeni bu görselleri görüp kaçacak olanları elimine etmek. Bu görselleri görüp siteyi okumadan bırakacak olanlardan zaten davamıza bir katkı bekleyemeyiz.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Perla said:

Esenlikler,

1. Dünya bulundu.

İyi akşamlar.

Merhaba, konudan bağımsız bir sorum olacak.

Şeytan bildiğimiz kadarıyla aşağı yukarı 500.000 yaşında. Oğlu Lord Azazel ise 60.000 yaşlarında olduğu biliniyor ki kendisi çok önemli bir tanrıdır. Fakat baba ve oğul arasında neden bu kadar fazla bir yaş aralığı var? Azazel'in Duat'taki pozisyonunu düşünerek kendisinin Şeytan babanın en büyük oğlu olduğunu düşünüyorum fakat dediğim gibi aradaki devasa yaş farkı düşündürüyor beni.

Bundan da bağımsız olarak, insanların yaratılışı hakkında biraz daha geniş bir bilgi verebilir misiniz? Benim bildiğim kadarıyla biz henüz primat halindeyken genetik mühendislikle evrimimize hız kazandırdılar. Fakat sizin yazdığınızdan anladığım kadarıyla insan bedeni ve ruhu bağımsız olarak üretildi. Bunu biraz açarsanız çok sevinirim. Ve Beyaz ırkın yaratılışı ile siyah ve sarı ırkın yaratılışı arasındaki fark nedir?

Şimdiden teşekkür ederim, iyi geceler!

Ποσειδών666 said:
Merhaba, konudan bağımsız bir sorum olacak.

Şeytan bildiğimiz kadarıyla aşağı yukarı 500.000 yaşında. Oğlu Lord Azazel ise 60.000 yaşlarında olduğu biliniyor ki kendisi çok önemli bir tanrıdır. Fakat baba ve oğul arasında neden bu kadar fazla bir yaş aralığı var? Azazel'in Duat'taki pozisyonunu düşünerek kendisinin Şeytan babanın en büyük oğlu olduğunu düşünüyorum fakat dediğim gibi aradaki devasa yaş farkı düşündürüyor beni.

Bundan da bağımsız olarak, insanların yaratılışı hakkında biraz daha geniş bir bilgi verebilir misiniz? Benim bildiğim kadarıyla biz henüz primat halindeyken genetik mühendislikle evrimimize hız kazandırdılar. Fakat sizin yazdığınızdan anladığım kadarıyla insan bedeni ve ruhu bağımsız olarak üretildi. Bunu biraz açarsanız çok sevinirim. Ve Beyaz ırkın yaratılışı ile siyah ve sarı ırkın yaratılışı arasındaki fark nedir?

Şimdiden teşekkür ederim, iyi geceler!

Esenlikler,

1- En büyük oğlu olup olmadığı bilinmiyor. Daha önceden de Şeytan'ın çocuğu olmuşsa bile eşit olmayan bir güç dağılımı yüzünden sadece 7 oğlu ve 1 kızı daha ön plana çıkabilmiş oluyor. Yani anlayacağınız evrende eşitlik yok, en güçlü varlığın çocuklarının doğumunda bile bu böyle. O yüzden kesin bir şekilde en büyük oğlu Lord Azazel'dir diyemeyiz. Ve ayrıca bu tarz özel sorular Tanrıları rahatsız ettiği için sizin gidip sormanız gerekiyor. Ben sizin hakkınızda bir şey öğrenmek istesem nasıl en doğrusu size sormam olacaktıysa, Tanrılar hakkındaki merakta da en doğrusu gidip onlara sormak. Yüksek Rahip Hoodedcobra666'nın uyarısı bu yöndeydi.

2- Belirttiğiniz teori, eskiden Türkler arasında bilinen ve söylediğimiz bir teoriydi. Ancak işlerin biraz daha komplike olduğunu yakın zamanda görmüş olduk. Yüksek Rahibe Shannon, Siyahilerin bir nevi prototip ırk olduğunu belirtmişti. Yüksek Rahibenin söyledikleri gösteriyor ki insanlık yaratıldı. Tabii ki bu evrimi yok etmiyor. Nordikler örneğin evrimle gelişmiş bir ırk ancak aynısı insanlık için söz konusu değil demek oluyor bu. Yine de detaylı bir yazı olmadığından ben de detaylı bir şeyler diyemeyeceğim. Birkaç tecrübeli üyenin üstünde anlaştığı nokta yaratıldığımız yönünde ve Yüksek Rahibenin söyledikleri de bunu destekliyor. Beyaz Irk ise dümdüz olarak Nordik'tir. Bu yüzden evrimin en tepesindeki ırktır. Bu da Yüksek Rahip Hoodedcobra666 tarafından onaylanmış bir bilgidir.

İyi geceler.

Thersthara said:
Esenlikler,

Ben beyaz ırka mensup bir bireyim, yani bu beni Nordik mi yapar?

Geçenlerde Demon isminin bütün tanrıları kapsamadığını okumuştum. Bu sadece Nordik tanrılarımıza verilen bir isimiş ırkları belirtmek için yani bütün tanrılarımız Demon değil oluyor, bu ne kadar doğru ve doğruysa beyaz ırk bireyler Nordik sayıldıklarından biz de Magnum opus'a ulaşıp tanrılarımızın seviyesine yükseldiğimizde Demon olarak mı adlandırılacağız yoksa sadece tanrı olarak mı?

İyi günler.

Esenlikler,

1- Evet, bu sizi Nordik yapıyor.

2- "Demon" sözcüğünün bir sürü kullanımı olsa da en doğrusu Antik Yunanistan'daki gibi olacaktır. Orada daemon dendiğinde akla ne 72 demon kadar güçlü ne de bir insan kadar zayıf, tanrı olmuş ancak insan ile 72 arasında duran tanrılar geliyordu. Örnek verecek olursam, Adolf Hitler, Antik Yunanistan'da daemon olarak tanımlanabilirdi. 72 Demon ise tanrı olarak tanımlanıyordu, çünkü onların gelişimi ve varlıkları, insanlığın çok ötesindeydi. Örneğin bir daemon'un zihni, insanların bir şekilde anlayabileceği bir zihinken, tanrıların zihni ise bunun çok ötesinde ve çözülemeyecek kadar karmaşık bir zihindi. Antik Yunanlar bunun üstüne bir sınıflandırma yaptılar. Anlaşılabilecek tanrılara (örnek olarak Adolf Hitler, Büyük İskender) "daemon" derken, zihinleri bir insan tarafından hiçbir şekilde anlaşılamayacak tanrılara (örnek olarak Leydi Agares, Lord Raum) "tanrı" dediler.

Tabii bu sözcük, yer yer farklı anlamlarla da kullanılıyor ancak en doğru kullanım bu olacaktır.

İyi günler.

Hep merak etmişimdir, insan yaşamı ve süresi belli, zihin kapasitesi belli. sonsuz yaşamı ve anıyı insan bedeni ve insan zihni kaldırmaz diye düşünüyorum. Tanrıların görünümünde insan görünümü gibi sonsuz yaşamlarında zihinleri o kadar anıyı, olayları nasıl kaldırıyor ki, nasıl hatırlıyorlar ki? Hafıza kartının dolması gibi..
uzaylı resimlerinde heralde bunlar uzun yaşadıklarından dolayı, uzun ve kocaman bir kafası var diye düşünürdüm. sonsuz yaşamlarında beyinlerinin işleyişleri nasıl acaba? :)
selena dizisinin çocuk dizisi diye izleyip geçtik, gerçeklikle çok benziyor. uzaylı olmalarıı, Dünyada iyilik kötülük için uğraşmaları, çok uzun yaşıyorlar.
ha birde, Şeytanın yaşının 500k olması ve veliaht prenslerinin olması, bu onun ilerde tahttan ineceği, veliaht olanlarından birinin geçeceği anlamına mı geliyor?

Bright Truth said:
Thersthara said:
Esenlikler,

Ben beyaz ırka mensup bir bireyim, yani bu beni Nordik mi yapar?

Geçenlerde Demon isminin bütün tanrıları kapsamadığını okumuştum. Bu sadece Nordik tanrılarımıza verilen bir isimiş ırkları belirtmek için yani bütün tanrılarımız Demon değil oluyor, bu ne kadar doğru ve doğruysa beyaz ırk bireyler Nordik sayıldıklarından biz de Magnum opus'a ulaşıp tanrılarımızın seviyesine yükseldiğimizde Demon olarak mı adlandırılacağız yoksa sadece tanrı olarak mı?

İyi günler.

Esenlikler,

1- Evet, bu sizi Nordik yapıyor.

2- "Demon" sözcüğünün bir sürü kullanımı olsa da en doğrusu Antik Yunanistan'daki gibi olacaktır. Orada daemon dendiğinde akla ne 72 demon kadar güçlü ne de bir insan kadar zayıf, tanrı olmuş ancak insan ile 72 arasında duran tanrılar geliyordu. Örnek verecek olursam, Adolf Hitler, Antik Yunanistan'da daemon olarak tanımlanabilirdi. 72 Demon ise tanrı olarak tanımlanıyordu, çünkü onların gelişimi ve varlıkları, insanlığın çok ötesindeydi. Örneğin bir daemon'un zihni, insanların bir şekilde anlayabileceği bir zihinken, tanrıların zihni ise bunun çok ötesinde ve çözülemeyecek kadar karmaşık bir zihindi. Antik Yunanlar bunun üstüne bir sınıflandırma yaptılar. Anlaşılabilecek tanrılara (örnek olarak Adolf Hitler, Büyük İskender) "daemon" derken, zihinleri bir insan tarafından hiçbir şekilde anlaşılamayacak tanrılara (örnek olarak Leydi Agares, Lord Raum) "tanrı" dediler.

Tabii bu sözcük, yer yer farklı anlamlarla da kullanılıyor ancak en doğru kullanım bu olacaktır.

İyi günler.

Merhaba benimde bir sorum olacaktı.”Örnek olarak Adolf Hitler, Büyük İskender "daemon" derken, zihinleri bir insan tarafından hiçbir şekilde anlaşılamayacak tanrılara örnek olarak Leydi Agares, Lord Raum "tanrı" dediler” böyle bir şey söylemişsiniz.Merak ettiğim konuysa bir insan magnum opusluğu tamamladığı zaman daemon mu olur yoksa tanrı mı ? Deamonlar Tanrılara göre daha mı az gelişmiştirler(ruhani vs.)? Saygısızlık yapmak için sormuyorum sadece merak ettim.Teşekkür ederim.

Molierè said:
Merhaba benimde bir sorum olacaktı.”Örnek olarak Adolf Hitler, Büyük İskender "daemon" derken, zihinleri bir insan tarafından hiçbir şekilde anlaşılamayacak tanrılara örnek olarak Leydi Agares, Lord Raum "tanrı" dediler” böyle bir şey söylemişsiniz.Merak ettiğim konuysa bir insan magnum opusluğu tamamladığı zaman daemon mu olur yoksa tanrı mı ? Deamonlar Tanrılara göre daha mı az gelişmiştirler(ruhani vs.)? Saygısızlık yapmak için sormuyorum sadece merak ettim.Teşekkür ederim.

Esenlikler,

Sorunuzu cevaplamadan önce tanrı ve daemon sözcüklerinin farklı kullanımlarına değineceğim.

Tanrı:
1- 72 Demon/Tanrı'dan her biri.
2- Magnum Opus'u gerçekleştirmiş herkes.

Demon/Daemon:
1- Magnum Opus'u gerçekleştirmiş herkes.
2- 72 haricindeki tanrılar [Antik Yunan kullanımı].
3- Şeytan'ın hizmetindeki düşünce formları (lesser demon'lar).

Görebileceğiniz üzere, birbiri yerine kullanılabilirliklerini sağlayan birkaç ortak anlam var. O yüzden bir insan Magnum Opusu tamamladığı zaman şu anki kullanımıyla hem demon/demoness hem de tanrı/tanrıça olacaktır. Bu kadar karışık olmaması adına Antik Yunan kullanımını örneklemiştim.

İyi akşamlar.

Perla said:
Hep merak etmişimdir, insan yaşamı ve süresi belli, zihin kapasitesi belli. sonsuz yaşamı ve anıyı insan bedeni ve insan zihni kaldırmaz diye düşünüyorum. Tanrıların görünümünde insan görünümü gibi sonsuz yaşamlarında zihinleri o kadar anıyı, olayları nasıl kaldırıyor ki, nasıl hatırlıyorlar ki? Hafıza kartının dolması gibi..
uzaylı resimlerinde heralde bunlar uzun yaşadıklarından dolayı, uzun ve kocaman bir kafası var diye düşünürdüm. sonsuz yaşamlarında beyinlerinin işleyişleri nasıl acaba? :)
selena dizisinin çocuk dizisi diye izleyip geçtik, gerçeklikle çok benziyor. uzaylı olmalarıı, Dünyada iyilik kötülük için uğraşmaları, çok uzun yaşıyorlar.
ha birde, Şeytanın yaşının 500k olması ve veliaht prenslerinin olması, bu onun ilerde tahttan ineceği, veliaht olanlarından birinin geçeceği anlamına mı geliyor?

Esenlikler,

Hayır, Veliaht Prenslerin varlığı öyle bir anlama gelmiyor. Şeytan da bu Veliaht Prenslerin arasında. Oradaki "Veliaht" kelimesi daha çok yönetici anlamında. Duat'ın 4 yöneticisi yani: Şeytan, Beelzebul, Azazel, Astarte.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Molierè said:

Esenlikler,

Sorunuzu cevaplamadan önce tanrı ve daemon sözcüklerinin farklı kullanımlarına değineceğim.

Tanrı:
1- 72 Demon/Tanrı'dan her biri.
2- Magnum Opus'u gerçekleştirmiş herkes.

Demon/Daemon:
1- Magnum Opus'u gerçekleştirmiş herkes.
2- 72 haricindeki tanrılar [Antik Yunan kullanımı].
3- Şeytan'ın hizmetindeki düşünce formları (lesser demon'lar).

Görebileceğiniz üzere, birbiri yerine kullanılabilirliklerini sağlayan birkaç ortak anlam var. O yüzden bir insan Magnum Opusu tamamladığı zaman şu anki kullanımıyla hem demon/demoness hem de tanrı/tanrıça olacaktır. Bu kadar karışık olmaması adına Antik Yunan kullanımını örneklemiştim.

İyi akşamlar.
Esenlikler,

Tanrı olduğumuzda çoğu Lesser Demon gibi kısa boylu kırmızı gözlü gibisinden fiziksel özelliklere mi sahip oluruz yoksa istediğimiz fiziksel veya şimdi ki görünümümüzü koruyabilir miyiz?

unforgiven said:
Esenlikler,

Tanrı olduğumuzda çoğu Lesser Demon gibi kısa boylu kırmızı gözlü gibisinden fiziksel özelliklere mi sahip oluruz yoksa istediğimiz fiziksel veya şimdi ki görünümümüzü koruyabilir miyiz?

Esenlikler,

Lesser demon'lar düşünce formlarıdır, birer tanrı değildir. Tanrı olunca ise genetiğiniz mükemmelleşir. Yani şu anki hâlinizden daha yakışıklı bir yüze sahip olursunuz.

İyi günler.

Bright Truth said:
unforgiven said:
Esenlikler,

Esenlikler,

Lesser demon'lar düşünce formlarıdır, birer tanrı değildir. Tanrı olunca ise genetiğiniz mükemmelleşir. Yani şu anki hâlinizden daha yakışıklı bir yüze sahip olursunuz.

İyi günler.
Ben lesser demonların yüksek rütbelilerden olmayan demon olduğunu sanıyordum mesela bes gibi

Baroness Blossom said:
Ben lesser demonların yüksek rütbelilerden olmayan demon olduğunu sanıyordum mesela bes gibi

Esenlikler,

Bes dediğiniz bir lesser demon türüdür, bir tanrı değildir.

İyi günler.

Bright Truth said:
Baroness Blossom said:

Esenlikler,

İyi günler.
Aaa bunu bilmiyordum peki daha fazla demon yazısındaki demonlar onlar lesser oluyor dimi ? Kafam karıştı birazda

Thersthara said:
Esenlikler,

Merak ediyorum tanrı olan biri göz rengini boyunu saç rengini vb değiştirebiliyorken daha ağır değişimler yaratabilir mi? Mesela erkek bi tanrı kadın bir tanrıçaya dönüşebilir mi? Kadın bir tanrıça çift cinsiyetli (hermafrodit) bir tanrıya dönüşebilir mi? Doğum haritalarını ve ruhlarının element cinsiyet vb dengelerini manipüle edebilirler mi?

Esenlikler,

Fiziksel olarak evet ancak ruhsal boyutunda cinsiyet değişemez. Büyük ihtimal bunu deneyen ya yok olur ya da toparlaması güç hasarlarla karşılaşır. Ancak fiziksel ya da ruhani, tanrılar bunun zararlı olduğunu bildiği için zaten denemez. Kişilik de aynı sebepten ötürü değişmiyor. Tek tip bir tanrı yok sonuç olarak. Hepsinin kendine özel baskın burçları ve kişilikleri var. Hepsinin farklı ilgi alanları var gibi gibi örnekler çoğalabilir.

Son olarak, merakınızı anlıyorum ancak tanrılar bu tarz şeyleri aşmışlardır. Hiçbir tanrı kendisiyle savaş hâlinde ya da iç karmaşıklıklara sahip değil. Hiçbir tanrı fiziksel görünüşe takık değil, kendi cinsiyetlerine de değil.

İyi akşamlar.

Baroness Blossom said:
Aaa bunu bilmiyordum peki daha fazla demon yazısındaki demonlar onlar lesser oluyor dimi ? Kafam karıştı birazda

Esenlikler,

Hayır, o sayfadaki demon'lar lesser değil. 72 Demon'a güç olarak yakın bazı tanrılar.

İyi akşamlar.

Thersthara said:
Esenlikler,

Anladım, cevabınız için teşekkür ederim umarım yanlış anlaşılmamışımdır dediğiniz gibi sadece merak ediyorum ve o kadar üstün varlıkların ''**çalışma prensiplerini** ve sınırlarını'' (ruhen ve bedenen) anlamaya ve öğrenmeye çalışıyorum

Bir sorum daha olacak biraz çocukça gelebilir fakat bir tanrı kendini fiziksel olarak bi hayvana veya bir ''mitolojik canlı''ya dönüştürebilir mi? Mesela babamız bedenindeki hücreleri kontrol ederek kendini devasa bir ejderha formuna sokabilir mi? bence mümkün olmalı sonuçta bedenindeki her atomu manipüle edecek ruhani gücü ve açıklığı olan biri neden istediği şekile giremesin ki? fakat yine de sizin görüşünüzü merak ettim.

Esenlikler,

Sizin de belirttiğiniz gibi bunlar oldukça fantastik kaçıyor. Fiziksel bedenin bir sınırları var ve mükemmel bir bedene sahibiz. Üstünde aşırı değişimler yapılamaz ve yapılsa da bu mükemmelliği bozar. Şeytan'ın kendisinin etten, kemikten ve deriden olmasının ve bizim de aynı surette olmamızın nedeni, üst âlemlerle (astralle) sadece bu tarz bir bedenin bağ kurabilme imkânı olduğundan ötürü. Örneğin sizin dediğiniz gibi ejderha gibi pullarımız olsaydı ya da başka çeşit bir bedenimiz olsaydı, ruhani tarafımız oldukça zayıf kalırdı ya da hiç olmazdı. Ancak siz daha çok "yapılabilirlik" kısmını soruyorsunuz, onun da cevabını başta verdim. Beden üstünde yapılabilecek değişimlerin bir sınırı var.

İyi akşamlar.

Düşünce formu lesser demonlar, onlar nasıl oluştu?, o zaman birisi yaptı heralde, bilinçleri farkındalıkları var mı? Bizim G.D'lerimiz normal demon mu yoksa, düşünce formu lesser demon mu? Düşünce formu demonların görünüşleri nasıldır acaba?

astral arts sitesinden 72 demonlarımızı resimleri var, bu nedenle onları imgeleyebiliyoruz. imgelemem baya gelişti ama hala G.D, succubus ve incubusların resmi olmadığından imgeleyemiyorum. Kırmızı gözlü, güzel küçük insan görünümünde sanırsam.

Bright Truth said:
Baroness Blossom said:

Esenlikler,

İyi günler.

Ama sitede onun bir demon olduğu yazıyor bir ırk değil

Baroness Blossom said:

Esenlikler,

Lesser demon türüdür demiştim, burada demon kavramından uzaklaşmıyoruz. Eğer farklı bir yorum getirildiyse de adı üstünde, bu bir yorum olur.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Baroness Blossom said:

Esenlikler,

Lesser demon türüdür demiştim, burada demon kavramından uzaklaşmıyoruz. Eğer farklı bir yorum getirildiyse de adı üstünde, bu bir yorum olur.

İyi geceler.
Sonradan getirilen bir yorum değil ki hem sitede hemde diğer sitelerde tanrı olarak geçiyor ve birkaç ay önce bes ile ilgili bir forumlarda arattığımda onun bir kişi yani tanrı olduğunu söylüyordu hatta hatırladığıma göre Legend Of Zelda oyunundaki bir karaktere benziyormuş

Baroness Blossom said:
Sonradan getirilen bir yorum değil ki hem sitede hemde diğer sitelerde tanrı olarak geçiyor ve birkaç ay önce bes ile ilgili bir forumlarda arattığımda onun bir kişi yani tanrı olduğunu söylüyordu hatta hatırladığıma göre Legend Of Zelda oyunundaki bir karaktere benziyormuş

Esenlikler,

Bu konu hakkında şöyle bir alıntı göstereceğim:

"Bes is another example of a lesser Demon. Demons of this race are the ones with the beautiful ruby like eyes. These Demons are protectors, patrons of music, dancing, healing and are guardians. In Ancient Egypt, dwarves [these lesser Demons] were revered and highly respected. These Demons are short, they are only two to three feet in height."

Kaynak: https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/Lesser_Demons.html

Forumlarda ayrıca tüm yorumlar doğru değildir, en tecrübeli üyeler bile kendi yorumlarını getirdiğinde sonradan yanlış çıkanlar oluyor. O yüzden her zaman şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ederim.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back